
Знахідка стала наймасштабнішою в цьому році. Серед 150 предметів колекції велике орнаментоване дзеркало, жіночі прикраси, амулети і кілька частин кінської упряжі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розписане гусяче яйце зберігалося п'ятсот років
Володимир Колодій, керівник археологічної експедиції, розповів, що всі предмети були заховані в спеціальній схованці. У свою чергу схованка знаходилася в нижній частині комори, де зберігалося зерно.
Серед предметів колекції були знайдені рідкісне намисто з південноуральського кришталю й сердоліку, які тоді привозили з Середньої Азії або з Кавказу. Інтерес у археологів викликала срібна капоушка з ажурною ручкою - це паличка, призначена для чищення вух. Безліч амулетів були представлені у вигляді богинь, качечок й кігтів. За словами археологів, богиня, зображена на амулеті, була захисником тварин, а качечок з мордочками, спрямованими в різні сторони, дарували жінкам з побажанням благополучних пологів.

У ямі поряд з коморою зберігалися чотири амфори, посудина для зберігання вина - гідрія. Також там було знайдено сільськогосподарський інвентар тих часів і набір, що складається з вудил і стремен. Археологи захоплені знахідкою і збираються продовжувати розкопки в даній місцевості.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків"яни знайшли горщик із гербом Рюриковичів
Експерти вже оцінили вартість знахідки в 10 тис. доларів. Однак, припускають, що за кордоном вартість колекції буде набагато вищою.
Коментарі
2Необхідно вимагати від депутатів Верховної Ради України терміново внести до Земельного кодексу України норму закону ( тобто, повернути колишню норму закону), згідно якої заброняти виділення земельних ділянок без проведення археологічних досліджень зазначених ділянок. Україна в археологічному плані дослджена лише на 5 %.
Так, у 1999 р. та 2007 р. археологи? дослідили два могильники (Гришківський і Старо-Мерчецький) в Харківській області (Зміївський та Валківські райони) , де виявили поховання озброєних жінок. В могильниках виявили ножі та залишки стріл, срібні жіночі прикраси. Науковцями в даний час вже встановлено, що поховання належить до 4 ст. до н.е. , а поховані жінки належали до дружинних вІйськових формувань.
Браво! Копайте дальше