Ексклюзиви
пʼятниця, 16 грудня 2011 07:00

Після сну спина починає боліти з 25 років

Після сну спина починає боліти з 25 років

Киянка Тетяна Охрименко, 44 роки, змолоду скаржиться на ранкові болі в спині. Думала, що хребет викривляється на старому дивані, купила ортопедичний.

— Коли болить спина, нема ні сил, ні настрою. Якщо вдень рухаюся, до вечора забуваю про хребет. А вночі погано сплю, руки німіють. На ранок усе хрустить і болить. Коли купувала ортопедичний диван, повірила рекламі, що він ідеальний для сидіння та лежання. Але спати на ньому неможливо — настільки твердий, що не прогинається.

Тетяна Охрименко зробила рентген хребта. Лікар поставив діагноз спондилоартроз. Це   різновид остеохондрозу.

— Це артроз, який вражає суглоби хребта. Порушується структура хряща, кісток, ущільнюються м'язи, — говорить 31-річний Яків Фіщенко, нейроортопед із клініки хірургії хребта столичного Інституту травматології та ортопедії. — Найчастіше буває, коли людина не має фізичних навантажень. Слабкі м'язи не тримають хребет, він перевантажується і руйнується швидше.

Найчастіше спонділоартрозом хворіють люди літнього віку. Таких пацієнтів — 85%. У молодих хвороба починає розвиватися з 25 років за умови, якщо мало рухаються, мають травми, порушення постави або надмірні навантаження на хребет.

— Дискомфорт посилюється при нахилах назад. Після сну буває синдром ранкової розминки — якщо походити і зробити легкі вправи, біль минає. При запущених формах можуть німіти ноги.

Каже, найкраще спати скрутившись. У такій позі суглоби максимально розвантажені.

— Вилікуватись остаточно неможливо. Якщо не займатися фізкультурою, хвороба заважатиме все життя. Вправи покращують еластичність м'язів. При сильних болях призначаємо протизапальні ліки. Гарні результати дає процедура витягнення хребта, масаж, зігрівальні мазі.

 

Під час вправ м'язи напружують до болю

Майстер системи природного руху "Білояр" Юрій Вовк радить свідомо напружувати м'язи тіла і вирівнювати поставу, для того щоб ефективно лікувати недуги хребта.

— На тілі людини є чотири потужних енергетичних центри: очі, плечі, руки і тазостегнові суглоби. Їх потрібно активізувати і стежити, щоб енергія йшла безперешкодно. Якщо під час виконання вправи боляче, це означає, що втрапили у вогнище недуги і долаємо її.

 

Зараз ви читаєте новину «Після сну спина починає боліти з 25 років». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

09.05.2013 20:59:47моня212.1.102.--
  • 8+
  • 0-
  • Відповісти

Дуже шкода дитинки,мої самі щирі співчуття батькам.Велика біда в родині, киньте політику.Поспівчувайте краще. Вічна ПАМ'ЯТЬ ! Вічний ПОКІЙ!

09.05.2013 21:07:01витя94.248.27.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Ага,а денежки на ремонт продолжайте отдавать на содержание бандеров,что бы ещё больше гибло на дорогах юго-востока.

09.05.2013 21:29:34vjyz212.1.102.--
  • 12+
  • 0-
  • Відповісти

Боже мій, який ти дурень.На всі західні області виділяється дотацій менш чим на одну Донецьку. Волинська область взагалі не дотаційна.Гроші на дороги так само луплять з нас як і в вас, так само доріг не ремонтують. А за причини ДТП нічого не знаємо,чи то після шиномонтажу п'яного слєсарюги,чи заводський брак. Росіяни там колеса не винайшли, а шпильки перезакалить, чи недозакалить могли. Машина звичайно дрянь. але не настільки щоб колеса відлітали.Краще помовч йолопе.

09.05.2013 20:57:23витя94.248.27.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Колёса отваливаются из-за страшных ям на дорогах,которые не ремонтируют,отадавая все средства в куев,откуда они отправляются прямиком к бандерам.

09.05.2013 20:10:56Земляк91.217.67.--
  • 8+
  • 0-
  • Відповісти

Если водителю 8 лет то УКРАВ-тодор нужно садить пожизненно.Водитель не умышленно, и это несчастный случай. А эти преднамеренно не делают дороги, что колеса отпадают и группой лиц по предварительному сговору.ТАК ЧТО УКРАВ тодор пожизненно.

09.05.2013 17:19:36Виктор.37.229.199.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

Газели давно производятся в Украине. И хорошо закрученное колесо не оторвется. Удивительные люди живут в этой стране - дети гибнут под открученными колесами, а виновны граждане соседнего государства.!!! Идиоты.

09.05.2013 20:13:01Земляк91.217.67.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

Ну ты виктор и СУКА.

09.05.2013 17:35:01***195.42.127.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

Вікторе, дійсно, деякий час "Газелі" складалися в Україні з імпортованих машино-комплектів в Сімферополі, Кременчуці і Чернігові. Та згодом, "Газпром" (акціонер "Автогазу") заборонив поставки машино-комлектів в Україну став лише постачати їх у зібраному вигляді.

09.05.2013 16:43:23***195.42.127.--
  • 7+
  • 0-
  • Відповісти

Простіше за все обвинувачувати водія. А хто відповідає за сертифікацію російського автохлама, якому відкрили зелене світло для експорту в Україну? Коли їду по трасі і наздоганяю "Камаз", з острахом намагаюся бути подалі від нього - це машина вбивця. Маю власний досвід експлуатації "Газелі", якість виготовлення просто жахлива, мав випадки відокремлення клеєних гальмівних накладок від колодок, також був обрив болта шарніру задньої ресори. В ідеалі, треба б було ввести обов'язковий регламент технічного обслуговування автомобілів на сертифікованих СТО, як у Німеччині, та враховуючи вітчизняну корупцію, все звелося би лише до здирництва та окозамилювання. А також стан доріг?

09.05.2013 16:51:29к95.67.66.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Ти йолоп, не більше... До чого тут "сертифікація російського автохлама"???? Чи Крази - абсолютно безпечні для людей????? Яке ти убоге......

09.05.2013 17:09:57***195.42.127.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Що до "Кразів", якщо є проблеми з якістю автомобілів вітчизняного виробництва, це абсолютно не може бути виправданням для ввезення російського непотребу. Врешті решт, колеса відірвалися від російської "Газелі", а не від "Кразу" і такі випадки, ті хто часто їздить по трасі знають, що не поодинокі.

09.05.2013 17:20:16к95.67.66.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

Тобто, якщо за кермом "російської" газелі був громадянин України, який працює в якісь українській компанії, яка не стежить за технічним станом автомобіля, як і сам водій, якому, м'яко кажучи, насрати - ВИНЕН російський імпортер...... Досвіданья, друже і промий мозок трохи, перед сном, соляркою...

09.05.2013 17:29:44***195.42.127.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

Якщо би Ви, шановний, мали хоч найменше уявлення про технічну причину справи, то знали б, що навіть найвідповідальніший та дисциплінований водій не може передбачити аварійний вихід з ладу (розрив) такої деталі, як шпилька кріплення диску колеса (водій не має можливості та й не зобов'язаний розбирати автівку до деталей, з яких вона складається та обстежувати їх в лабораторних умовах на наявність дефектів, бо це абсурд). Ймовірно, аварія сталося внаслідок або невідповідності марки матеріалу (сталі) виробу, або порушенням технології її виготовлення (зокрема, термообробки). В світовій практиці за такі аварії, за звичай, несе відповідальність (кримінальну і матеріальну) виробник автомобіля.

09.05.2013 17:03:06***195.42.127.--
  • 7+
  • 0-
  • Відповісти

Для розумово обмеженого пояснюю. Що для імпорту в Україну автомобілі повинні пройти або сертифікацію, або визнається сертифікація країни-виробника. Продукція російського автопрому характеризується тим, що при виготовленні продукції має місце системне відхилення від конструкторської документації та стандартів (особливо це стосується якості виробів з пластмаси та гуми, а також марок сталі у відповідальних вузлах, зокрема таких, як шпилька кріплення диску колеса). Тому імпорт російських автомобілів повинен бути заборонений (росіяни ж обмежують ввезення м'ясо-молочних продуктів з України, внаслідок підозр в невідповідності до нормативів).

09.05.2013 17:06:12к95.67.66.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

До чого тут росіяни??? До цієї статі? А якби на місці газелі була таврія????

09.05.2013 17:11:39***195.42.127.--
  • 6+
  • 0-
  • Відповісти

До того, що продукція російського автопрому являю загрозу для безпеки громадян. А випуск "Таврії" вже давно припинено.

09.05.2013 16:29:58лора95.111.214.--
  • 12+
  • 0-
  • Відповісти

Да, виновный не водитель, а наш КЛОУН и Азир!!! По наших дорогах можно и самому убиться!

09.05.2013 16:29:14Виталий94.179.114.--
  • 7+
  • 0-
  • Відповісти

Росийский и китайский хлам нафиг!!!!

09.05.2013 16:23:02Н46.118.9.--
  • 12+
  • 0-
  • Відповісти

епт, водитель при чем? Вы дороги в Кировограде посмотрите и увидите, что ездить там можно только на траках. На кол укравтодор, мудаки мля