
Сполучені Штати Америки вперше продемонстрували новітню авіаційну ракету класу повітря–повітря великої дальності - AIM-174B.
Як повідомляє портал Army Recognition, вона була встановлена на винищувач F/A-18F Super Hornet під час авіашоу на базі морської піхоти в Івакуні (Японія).
Цю демонстрацію аналітики розглядають як політичний та військовий сигнал Китаю - з огляду на напружену ситуацію в Індо-Тихоокеанському регіоні. Вашингтон прагне зміцнити свої позиції, зокрема завдяки таким технологічним перевагам, як ракети AIM-174B, що дозволяють протидіяти сучасним китайським винищувачам і їхньому озброєнню.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США обіцяють не дати Ірану отримати ядерну зброю
Зокрема, Китай активно розвиває власні ракети великої дальності, зокрема PL-15, які, за припущеннями, могли бути використані Пакистаном проти індійських ВПС. Вони запускаються з літаків J-10 китайського виробництва.
Ракета AIM-174B - це авіаційна модифікація корабельної ракети Standard Missile 6 (SM-6), також відома як RIM-174 ERAM (Extended Range Active Missile). Її бойовий радіус становить щонайменше 240 км, що суттєво перевищує можливості класичних американських ракет типу AIM-120 AMRAAM (до 160–180 км).
Для порівняння, експортна версія китайської PL-15 має дальність у 145 км, тоді як звичайна версія може вражати цілі на відстані до 300 км. Таким чином, AIM-174B має потенціал змінити баланс сил у повітрі.
Китай активніше почав виробляти антидронову зброю.
Влада КНР зацікавилася захистом від БПЛА, зробивши висновки з війни Росії проти України, пише видання South China Morning Post.
"Китай активізував роботу зі створення зброї для боротьби з дронами. Пекін розглядає технологію як ключ до майбутнього успіху на полі бою. Китайських військових і приватних виробників закликали нарощувати зусилля з виробництва зброї для боротьби з безпілотниками після того, як вони побачили, наскільки вони ефективні у війні в Україні", - пишуть журналісти.
Коментарі