вівторок, 02 квітня 2013 15:30

У Музеї Гончара на стінах розвісили брудні фуфайки
7

Фото: Фото: Mykola.Mirny@gmail.com

У Музеї Івана Гончара на стінах розвісили фуфайки, а посеред зали на купу склали вишиванки, вінки, рушники. Тут відкрили виставку в рамках проекту "Етнографічні небилиці".

Ідея мистецького проекту належить директору Музею Івана Гончара - Петрові Гончару.

"Фуфайка - ще одна візуальна формула української культури ХХ століття, - пояснює Петро Гончар. - Це підміна української національної культури фуфайкою. Підміна насильницькою більшовицькою темою класової нерівності. Як кажуть "чим гірше тим краще".

На стінах розвішано близько 30-ти фуфайок. Петро Гончар збирав їх протягом місяця по всіх регіонах України.

"Коли їдеш бува кудись, то питаєш - чи залишилися у вас вишиванки, рушники, старий одяг чи посуд. А вони кажуть, що все давно попалили, мовляв нам не треба було. От я подумав, а що у людей лишається - коли те спалили, а об рушники бува ноги витирають. Виявляється, що лишають фуфайку. Так і виникла ідея цього проекту" - додає директор музею.

"Я навіть думав, що ця "хвороба суспільства" є тільки в центральних регіонах України, а на заході цього немає. Але майже в останні дні перед відкриттям поїхав на Гуцульщину. І навіз звідти купу фуфайок".

"Я їздив по селам - питав чи лишилися фуфайки. Навіть, було таке, що знімав фуфайку з людини. Платив за фуфайку гроші - від 20 до 50 гривень. Були такі, що й торгувалися. Один чоловік каже: "А десь в курнику валяється". Заходжу в курник - справді лежить у кутку. Пропоную йому 20 гривень, а він "Менше, ніж за 30 гривень не віддам". Оце "фуфаєчна свідомість". Фуфайка тоді пішла в моду і замінила всю автентику".

Усього Петро Гончар назбирав близько 60-ти фуфайок. Вони в плямах, латках.

"На кожній фуфайці лишився відбиток. Так наче відсканувалося все життя господаря. Вони ж ніколи не пралися і носилися до останнього", - розказує автор проекту.

А посеред великої зали музею - величезна купа автентичного українського одягу. "Звичайно ця форма ріже і око, і душу, але мета проекту - щоб люди звернули увагу на те, що ми цінимо, а що ні".

Виставку можна відвідати до 25 квітня. Музей знаходиться по вулиці Лаврська, 19.

Зараз ви читаєте новину «У Музеї Гончара на стінах розвісили брудні фуфайки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

04.12.2013 10:07:26Marta62.64.103.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Т.е. чем больше заплатишь врачу тем лучше тебя полечат !

02.12.2013 14:43:37Даша Кирич46.46.67.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Лично я поддерживаю эту реформу! Все верно как можно лечиться и наблюдаться у разных врачей всю жизнь?Уж лучше пусть мной один врач занимается!Он цже досконально будет знать мои болячки,мой организм. А не каждый раз новый врач будет находить у меня что-то новое .

01.12.2013 22:40:26NikPetrovich109.251.188.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти

Давайте посчитаем, насколько врач будет мотивирован, заинтересован чтоб Я написал заявление на прикрепление к НЕМУ.
1800 грн за 1500 человек = 1,2 гривны за пациента в месяц. То есть за МЕНЯ, любимого, государство предлагает врачу 1,2 гривни в месяц и называет это мотивацией?

02.12.2013 13:10:56Artur Berezniak46.119.201.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Не правильно ты считаешь. Нужно было читать по внимательней : "Для нарахування зарплат відповідно до кількості прикріплених вже розроблено спеціальні коефіцієнти." Т.е. с каждого сверх 1500 будет доплата, которая будет равна зарплате умноженной на специальный коэфициент. И везде, за переработку, платят полуторную или двойную оплату.