


На екрані покажуть слов'янського бога.
Про це Gazeta.ua розповів головний сценарист українсько-словацького історичного серіалу "Слов'яни" Йозеф Колеяк зі Словаччини. Зйомки проекту тривають у селі Дениші під Житомиром.
Чому вирішили знімати серіал на основі слов'янської міфології і чия була ідея проекту?
‒ Ключова ідея написати телесеріал про слов'ян у VII ст. прийшла від моєї дружини Вероніки у 2016 році (сценарна команда "Слов'ян" складається з Вероніки Колеякової, Йозефа Колеяка та Яна Лютерана. - Gazeta.ua). Вона запропонувала задум про молоду дівчину та незнайомця, які обоє шукають свою ідентичність. Останнім часом ми були заінтриговані, дізнавшись, наскільки відгомін старовинних образів із язичницьких часів досі є частиною нашої ідентичності в сучасному світі. Через прислів'я, казки, народні пісні чи християнські святкування. А також нас захопила жорстока і темна міфологія давніх слов'ян. Почасти з тієї причини, що існує не так багато історичних свідчень про її правильну структуру. Здається, вона була дуже специфічною для кожного племені. Тож у нас були розв'язані руки, коли справа стосувалася створення духовного світу та духовного життя давніх слов'ян.
Чи будуть у серіалі фігурувати якісь історичні факти, дати, діячі?
‒ Час розгортання історії - VII ст., але це повністю художня реконструкція. У літописах міститься лише кілька згадок про слов'ян тих часів. Тож ми використовували відомі історичні факти та археологічні знахідки. Як-от напади аварів, прагматичне співіснування слов'янських та аварських племен, торгівля рабами як основне джерело доходу, слов'янський спосіб життя у VII ст., базований на археологічних ресурсах.
Ми консультувалися із професійними істориками та археологами, що спеціалізуються на ранньосередньовічних часах на нашій території. Інакше кажучи, ця історія є вигаданим історичним минулим із фантазійним поворотом.
Як можете описати цей період, яким він постане на екрані?
‒ Ми намагалися розповісти історію, яка покаже, наскільки важким і жорстоким було життя в ранньосередньовічні часи. Нас надихнули елементи жанру фентезі: життя і смерть залежать від рішень богів і впливових жерців. Середньовіччя було найнебезпечнішим періодом в історії людства - життя мало дуже малу ціну. З іншого боку, це був час, коли зародилися всі наші сучасні філософські системи. Християнство зміцнювало свої позиції, а культура, освіта та наука завжди йшли поруч у ті часи.
Які джерела лежать в основі сценарію?
‒ Основними джерелами нашої історії є давні словацькі та українські балади, народні пісні, прислів'я та казки. Ми також додали деякі давні народні звичаї - певні з них пережили століття та практикуються й досі.
Які характерні риси слов'янської міфології можна буде побачити в серіалі?
‒ Глядачі побачать давні ритуали, пов'язані з циклічністю природи. Наприклад, сонцестояння або перетворення, як-от обрізання волосся - пострижини, коли хлопчик стає чоловіком. Будуть ритуали, пов'язані з важливими подіями життя людини - весілля, похорони. Зображуємо використання магії з лісовими духами, жертвоприношення, зокрема й людські, безліч дивних містичних елементів. Глядачі також побачать одного з багатьох слов'янських богів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали серіал про майбутнє України
Дія серіалу "Слов'яни" відбувається в Карпатах. Головна героїня - 18-річна травниця Драга. Вона сирота. Має чаклунські здібності, які ніхто до кінця не розуміє. Її молодший брат перетворився на оленя. Спілкується з ним у лісі. Драга знаходить пораненого незнайомця, який утратив пам'ять. Чарами рятує чужинця. Разом намагаються з'ясувати, хто він такий, за сюжетом. На тлі історії - іноземне вторгнення. Слов'янські землі опиняються під утиском Аварського каганату.
Головні ролі грають українська акторка Поліна Носихіна та словак Юрай Лой. Знімають двома мовами - українською та словацькою.
Бюджет серіалу становить 3,6 млн євро. Проект створюється за підтримки Міністерства культури України. Трансляція відбудеться 2020 року на словацькому телеканалі TV JOJ та українському "1+1".
Шоуранер - Петер Беб'як. 2017-го зняв словацько-український фільм "Межа". Словацькі режисери серіалу - Петер Беб'як і Міхал Блашко, український - Сергій Санін.
Коментарі
так это хохлы ядерный кризис развязали?? [Видалено]
янгель и украинские инженеры! ржака,
Дебилы,не "украинские" ракеты, а советские. И инженеры,не "украинские",а советские.... Не было тогда такой страны - Украина. А может ракеты уже поставили в 2000-м году? Представляю:Карибский кризис между США и Украиной...
очень понравился заголовок статьи , забавный .
Статья интересная но к сожалению не правда в некоторых позициях. Так по достигнутой договоренности США обязаны были убрать и все ядерные заряды с территории Турции, но они в полном составе до сегодняшнего дня находятся на территории Турции и модифицированы для доставки авиа средствами.
Ядерная бомбежка 70 городов СССР была запланирована на 57й год. Если бы не полет первого спутника, ядерная война. [Видалено]
Так це ж добре! Хтось повинен тримати червону наволоч в ошийнику!
Но они не виноваты. Родились такими, такими и помрут.
А там , могила горбатого исправит.........хе-хе
Кароче..... Бий маскалів !!!!!
Ракеты проектировали во многих заводах СССР. Академик Янгель родился в Сибири. Не было инженеров украинцев, а были советские люди которые всей страной проектировали и строили эти ракеты. Я служил на первой и изучал вторую на военной кафедре и знаю что написал.
А звідки діда Янгеля вислали до сибіру? А Кибальчич, а Ціолковський, а Корольов, всі вони мали українсье коріння. Біда що тільки "подданими" були чи то русскага царя, чи сесесеру.
Добавлю ще Глушко (Одеса) і Челомея (Польща, Полтава, Київ).
Що там казати, коли іще Петро 1 в Маацквє говорив виключно французькою, а "язик" вважав мовою бидла! Це вже потім довелося йому створити нормальний "язик", а не те на чому мичали всіляка мордва чюхонская!
У тебя тоже укр. "кориння". . . но какое убогое. Измельчал укр. народ к сожалению. . .
хрущев убогий поц
зря не стрельнули.....
Щось я тебе не бачив на Кубі у шестидесяті роки. Певно ти був ще в рідко капельному стані а я та мої товариші на пузі проповзли пів Куби щоб там не сталося всесвітньої біди. А такі дебіли мамині синки лише постріляти та в уніформі похизуватися а до арміїї шестидесятих зась кишка тонка. До реча єдиний підрозділ про який замовчують до цих пір і привносять афганців та ін.ш хоча ми були перші (В'єтнам, ОАР. Куба, конго, Чілі це наша юність!!!)
Да и командующий войсками на Кубе , генерал Плиев, суровый был мужчина, пусть будет ему пухом земля. . .
Тварь тьl безпородная и тупая, в Новочеркаске даже памятник установили жертвам кровавай бани которую устроил палач Плиев..."Камень-на-Крови, установленный на месте трагедии"... школота необразованая.
Тупицы, проследите, как воевал Плиев во время ВОВ.....
гаряча сковорідка йому під дупу, та пекло замість раю йму і його дітям..
Авжеж суворий, він трішки раніше "Новочеркасский расстрел" устроїв..
Стрельнули бы, и ты родился бы колорадским жуком. Впрочем, ты и так червяк.
Вони і так збиралися ці ракети з Туреччіни забирати. Тому це не є перемога Хруща!
жиды пересрали. ведь ракета вместо стамбула могла грохнуть в тель-авиве.....нечаянно , несовершенства систем наведения