
Горіхи макадамія мають ніжний, маслянистий смак і багаті на корисні речовини.
Їх часто додають у десерти, зокрема печиво, однак їхня користь значно ширша. Про це розповіла дієтолог Марісса Мешулам у коментарі для Martha Stewart.
Макадамія - це потужний протизапальний продукт, що позитивно впливає на здоров'я.
У складі горіхів містяться флавоноїди та токотрієноли - антиоксидантні сполуки, які захищають клітини від ушкоджень, викликаних вільними радикалами, та допомагають зменшити запалення.
Крім того, макадамія є джерелом мононенасичених жирів - так званих "хороших" жирів. Вони не лише знижують рівень "поганого" холестерину, а й гальмують розвиток хронічного запалення, яке може призводити до серцево-судинних захворювань.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Можна помолодшати на 15 років: який сніданок здатний знизити біологічний вік
Також макадамія підтримує здоров'я мозку. Як пояснює Мешулам, оскільки мозок в основному складається з жирів, корисні жири з горіхів сприяють його нормальному функціонуванню. У горіхах також є вітамін Е, який може уповільнити або попередити розвиток нейродегенеративних хвороб, зокрема хвороби Альцгеймера.
Кишківник теж отримує користь - макадамія містить розчинну клітковину, яка виступає пребіотиком і живить корисні бактерії в шлунково-кишковому тракті.
Оптимальна денна порція - близько 10-12 горіхів.
Горіхи макадамія можна вживати як самостійний перекус або додавати до випічки, супів, салатів і м'ясних страв. Не менш корисною є й олія макадамії - вона містить мало омега-6 кислот, зате багата на протизапальні жири, і чудово підходить для заправки салатів.
До речі, раніше були опубліковані дані про 9 переваг волоських горіхів. Вони містять велику кількість корисних жирів, клітковини, вітамінів і мінералів, сприяючи підтримці мозкової діяльності та контролю ваги.
Є один субпродукт, який позитивно впливає на імунну систему, покращує обмін речовин та підтримує функцію органів. Йдеться про печінку, яка може сприяти довголіттю.
Цей продукт багатий на вітамін А, який дуже важливий для очей, щитовидної залози та імунної системи, а також для шкіри.
Коментарі